Очевидно, що у 1-4 класі екстернату навчання лягає на батьків. Можна сказати, що Ви стаєте директором школи з одним чи кількома найдорожчими в світі учнями. В Вас поєднуються ролі наставника, менеджера, вчителя. Так це не легко. Але відкрию секрет: беручи на себе відповідальність – Ви і діти отримуєте свободу.

Батьки хоумскулерів організовують навчання

  • Часто дитину вчить мама, або мама з татом, або няня. Тобто це повністю індивідуальна домашня справа (за виключенням англійської, яку зазвичай опановують на курсах).
  •  Іноді батьки запрошують вчителя початкових класів, який приходить до дитини та викладає програму.
  •  Часто ініціативні мами об’єднуються в клуб. Спільно наймають викладачів та викладають самі, роблять курси театру, риторики, танцю…Наприклад ККД – клуб корисного дозвілля на Фрунзе, Ельфлорія на Борщагівці.
  • У Києві росте кількість альтернативних міні-шкіл, як-то Парк-школа Dixi, школа «Сонечко» на Лівобережній, «Му Way» на Оболоні, «Беркошко» – з 5го класу. Всі вони не мають акредитації, але організовують навчання без оцінок, класів, дзвінків, домашок і в колективі. Вартість навчання в такому закладі починається від 2000грн на місяць..

В нашій родині все робиться дешево і сердито: тато навчає математиці, бабуся – українській мові, решту предметів, включаючи англійську – мама, тобто я.